Citov je obec ležící v okrese Přerov na Hané, na levém břehu Morávky, asi 10 km západně od Přerova. Žije zde 527 obyvatel. Rokytnice je obec ležící v okrese Přerov. Žije zde přibližně 1 500 obyvatel. Obce jsou od sebe vzdálené 5,5 km. Vedení těchto dvou obcí se rozhodlo používat Systém správy dokumentů GINIS v cloudu.

Na počátku letošního roku byl webový klient SSD GINIS v licenci určené pro obce GINIS ULTIMATE SSD Municipal implementován v cloudovém prostředí MS AZURE. Díky tomu obě obce zpracovávají agendu spisové služby v elektronickém systému spisové služby a již s předstihem splnily zákonnou povinnost, kterou ukládá zákon č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů, povinnost pro veřejnoprávní průvodce vést elektronickou spisovou službu a to podle přechodného ustanovení nejpozději k 1. lednu  2026.

U obou obcí jsme implementovali novinku, kterou nabízí verze 2022 SSD Ultimate a to je nabídka ve stromu úloh  - K podpisu. Tato funkce slouží, k podepisování dokumentů např. paní asistentka potřebuje podepsat dokument od starosty obce. 

Dokument paní asistentka vytvořený ve spisové službě označí červenou barvou – puntíkem a tento dokument bude dostupný ve stromu úloh – K podpisu

Pan starosta se pak přihlásí do SSD, ve stromu úloh vybere K podpisu, kde najde veškeré dokumenty, které byly v hlavní evidenci označené červeným puntíkem. Pan starosta jednoduše dokumenty elektronicky podepíše kvalifikovaným elektronickým podpisem.

Systém automaticky podepsané dokument v hlavní evidenci – dokumenty a spisy označí zelenou barvou – puntíkem.

Paní asistentka bude vědět, že podepsané dokumenty může odeslat. Na dokumentech si poté ručně změní barvu – puntíku např. na žlutou – např. žlutou barvou - puntíkem, bude označovat dokumenty odeslané.

Autorka: Lucie Pencová, DiS.

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook