Město Mikulov si již od roku 2017 užívá výhod Mobilní elektronické podpisové knihy (MPK) od společnosti Gordic. Hlavním důvodem této volby moderního způsobu schvalování a podepisování dokumentů jedním tlačítkem odkudkoliv byla častá potřeba vyřízení naléhavých požadavků v rámci schvalovacího procesu dokumentu finanční kontroly i pracovníky úřadu, kteří nejsou z různého důvodu (služební cesta, návštěva lékaře, nemoc, …) přítomni ve své kanceláři.

Podobných situací se podařilo tímto nástrojem vyřešit již několik set. Zákazník ocenil rychlou implementaci řešení a licenční model umožňující neomezený počet uživatelů, kteří ji mohou využívat.

Aplikaci Elektronická podpisová knihu je možné stáhnout zdarma z obchodů App Store a Google Play. Po její instalaci zadá uživatel prostřednictvím QR kódu odkaz na příslušný zákazníkův server, který mobilní aplikace zprostředkuje přímou a zabezpečenou komunikaci s informačním systémem GINIS. Po přihlášení pomocí jména svého účtu a příslušného hesla se pak dostane jak ke svým dokumentům aktuálně určených k vyřízení, tak i k archivu toho, co kdy v minulosti vyřizoval.

Někteří uživatelé mohou mít k použití mobilní aplikace bez kvalifikovaného podpisu výhrady ve spojitosti s nároky nařízení eIDAS o „elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce na vnitřním trhu“ je platné od 1. 7. 2016. V této souvislosti zveřejnilo v roce 2018 Ministerstvo financí České republiky stanovisko č. 3/2018, podle kterého v případě elektronické finanční kontroly není nezbytné používat elektronický podpis. Pro účely řídicí kontroly je tedy postačující prokázání identity podepisujícího nezměnitelným záznamem v informačním systému (přihlášení pomocí přihlašovacího jména a hesla a informace o datu provedení záznamu).

Autor: Ing. Lukáš Plhoň

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook