V pondělí 21. listopadu 2016 proběhlo v Obecním domě v Praze vyhlášení výsledků soutěže Egovernment The Best 2016. Každoročně pořádaná akce magazínem Egovernment má za cíl představit a zhodnotit nejzajímavější projekty, co se elektronizace veřejné správy v ČR týče.

Projekt města Blanska "Smlouvy elektronicky od A po Z" získal první místo v kategorii "Projekty měst a městských částí", projekt města Třeště "Systém pro evidenci svozů odpadních nádob TKO města Třešť" obdržel v téže kategorii speciální ocenění. GORDIC se v obou případech podílel na dodávce řešení.
Cílem blanenského projektu bylo zajistit kompletní online kontrolu nad čerpáním rozpočtu prostřednictvím smluv v souladu se zákonem o finanční kontrole v každém okamžiku jejího životního cyklu s možností dokumentace každého kroku. Součástí realizace bylo i závěrečného zveřejnění, které splňuje nejen požadavky zákona o zveřejňování smluv, ale zahrnuje i publikaci dalších údajů na webu města.

Egovernment-The-Best-2016-BN_05.jpg

Cenu za 1. místo v kategorii "Projekty měst a městských částí" převzali Bc. Radim Bláha, vedoucí oddělení informatiky a Ing. Miroslav Peterka, vedoucí odboru hospodářské správy města Blanska

Díky oceněnému řešení Portálu občana mají obyvatelé Třeště přehled o svých poplatcích zavedením elektronické karty poplatníka. Přes ní totiž mohou obyvatelé sledovat stav poplatkového účtu, své platby přes SIPO nebo počet vývozů své popelnice, to vše z pohodlí domova. Kromě jiného se zde evidují místní poplatky za odpady a za psa.

Egovernment-The-Best-2016-BN_95.jpg
Ocenění za projekt "Systém pro evidenci svozů odpadních nádob TKO města Třešť" převzal za společnost GORDIC vedoucí projektu RNDr. Ivan Kugler

Ceny za projekty na 11. ročníku soutěže byly předány zástupci MV ČR. Do soutěže se přihlásilo celkem 34 projektů v kategoriích centrální projekty, projekty krajů, projekty měst a městských částí a projekty obcí.

20161122_081241__2__1024.jpg

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronická verze časopisu společnosti GORDIC®
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
Smart Cities Od chytrého úřadu k chytrému městu
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
Asociace bezpečná škola
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook