Pro potřeby různého účtování jednoho řádku předpisu v modulu DDP byla upravena funkčnost pohybů nad jednotlivým řádkem předpisu. Funkce vznikla na požadavek různě účtovat předpis pokuty vážení, kdy se část předpisu účtuje na město a část na kraj.

Jde o ruční úpravu nad jedním řádkem předpisu. Rozepsání není možné udělat hromadně, nebo přes více předpisů. Řádek předpisu, který chceme rozepsat, nesmí být účetně uzavřen a pro daný typ předpisu musí být upraveny v kontacích zástupné znaky pro účtování. Kontace musí mít zástupné znaky za účetní pohyb. Jinak k rozepsání nemůže dojít. Rozepsat řádek předpisu můžeme nejen procentuálním rozdělením předpisu, viz obr., které je pro pokutu za vážení rozhodující, ale můžeme rozepisovat předpis i poměrově podle denní sazby, roční sazby, nebo zjednodušeně roční sazbou. Následně vypočtenou rozepsanou částku můžeme ještě „zaokrouhlit“, přesnější je ořezat na celé koruny, nebo na haléře.

Pro takto rozepsaný řádek předpisu si podle přednastavené kontace upravíme účtování a v rozepisování částky předpisu pokračujeme tak dlouho, dokud nerozepíšeme celou částku předpisu na požadované účtování. Při účetní uzávěrce nad pohledávkou vznikne tolik řádků k zaúčtování, na kolik je předpis rozepsán. Pro párování je ovšem viditelný jen jeden řádek předpisu.

Autor: Radek Svozil

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronická verze časopisu společnosti GORDIC®
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
Smart Cities Od chytrého úřadu k chytrému městu
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
Asociace bezpečná škola
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook