Ve verzi GINIS 3.84 byla do modulu SML zavedena, kromě jiných vylepšení i Průběžná finanční kontrola (tzv. malá kontrola), která se využívá hlavně u víceletých smluv.

Zjednodušení spočívá v tom, že postupy průběžné kontroly, nejsou v zákoně o finanční kontrole striktně vymezeny a proto průběžná kontrola nevyžaduje schválení Příkazcem operace. Schválení kontroly můžou být v organizaci pověřeni různí pracovníci, jako správce rozpočtu. Schvalovací šablona pro průběžnou kontrolu může obsahovat pouze jednoho schvalovatele.

Ukončení platnosti Předběžné nebo-li velké finanční kontroly je nutné pouze ve výjimečných případech, kdy se „zásadním způsobem“ mění závazek. Zásadním způsobem se rozumí například uzavírání dodatku nebo v případech, kdy dojde k uživatelské chybě zadaných dat.

Změny údajů, které nemají vliv na obsah uzavřeného závazku a jsou v souladu s aktuálně platnou Předběžnou kontrolou, budou nově podléhat pouze „malé“ Průběžné kontrole, jejich provedení bude v kompetenci Správce rozpočtu, případně jiného pověřeného schvalovatele.

Podmínkou pro schválení smluvního případu bude i nadále provedení Předběžné „velké“ finanční kontroly před vznikem závazku. To znamená, že pro každý případ musí existovat nadále jedna platná finanční kontrola, která bude u víceletých smluv platná i pro další roky, po celou dobu trvání.

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook