Na některých úřadech v těchto dnech reálně hrozí, že bude muset organizace příští rok zahájit v režimu rozpočtového provizoria.  Proto firma GORDIC pro GINIS Standard připravila jednoduchou podporu, která by měla úřadům výrazně usnadnit tvorbu tohoto provizoria.

Vše zařídí nově vzniklá sestava UCRROZPR - Rozpočtové stavy - dávka pro rozpočtové provizorium z modulu UCR - účetní a rozpočtové výstupy. Sestava je obsažena v revizích 40UCRS148402Z07.zip, není tedy třeba povyšovat databáze nebo verze modulů.

Po spuštění výše uvedené sestavy je uživatel dotázán na podmínky rozpočtového provizoria. Zda mají být data generována z rozpočtu schváleného nebo upraveného.
Částky rozpočtu pro výpočet dělit jakým číslem? Pro výpočet se bere defaultně 1/12 ročního rozpočtu (dle platné legislativy). Částku lze zaokrouhlovat na koruny, desítky, stovky nebo i tisíce Kč. Vytvořené zápisy lze zkontrolovat na účtových rozvrh aktuálního nebo následujícího roku.

Po vyplnění a odkliknutí se zobrazí dotaz na cestu, kam bude dávka uložena. Po vygenerování sestavy se zobrazí protokol, který případně označí chybné zápisy, např. chybu na účtový rozvrh. V protokolu se nachází aktuální stav příjmů a výdajů a vypočtený podíl 1/12 pro rozpočtové provizorium. 

Nyní se může uživatel rozhodnout, zda bude vytvořenou dávku ještě dále editovat, nebo v modulu ROZ - pořizovači rozpočtových dokladů nad nově vytvořeným dokladem zvolí Import ze souboru a tím dojde k automatizovanému pořízení rozpočtového dokladu.

 

Autor: Jiří Ferbínek

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook