V březnu obce zasílají na Krajský úřad data za leden i za únor daného roku. Pokud se data zasílají přes menu Účetnictví Uzávěrka M Archív – jsou v archívu jak data účetnictví, tak rozpočtu a jak lednová, tak únorová. Pokud však posíláme data dávkou 5,6,G, musíme zaslat každý měsíc zvlášť.

Jak vše provést?

Pro poslání dat za měsíc leden stačí mít nastaven aktuální měsíc leden a přes menu ÚčetnictvíUzávěrka M Kontrolní chod provést kontrolní chod redukovaný. Nyní pokračujeme s výstupem dávky, opět menu ÚčetnictvíUzávěrka MVýstup 5,6,xG. V nově otevřeném okně zvolíme email kraje. Klikneme na OK pro potvrzení a již dávku můžeme posílat. Stejným způsobem se posílá rozpočet, jen musíme jít přes textové menu RozpočetUzávěrka MVýstup 5,6,xG.

Jak poslat data za únor?

Pokud nemáme uzavřený leden a jeho uzávěrku ještě nechceme provést, využijeme zpětné uzávěrky měsíce. Spouštíme účetnictví, vyplníme rok, IČO, zadáme měsíc 2 a vpravo zaškrtneme políčko Režim zpětného období, pak klikneme na OK. Data se sama přepočítají jak za účetnictví, tak rozpočet. Pokud ne, v nově otevřeném okně klikneme na tlačítko Zpětná uzávěrka měsíce – komplet a tím dojde k přepočtení dat za účetnictví a rozpočet. POZOR - zpětná uzávěrka měsíce načte jen tolik řádků pro kolik máte zakoupenou kapacitu účetnictví. Pak byste neposlali všechny data a měli byste jiné zůstatky než Krajský úřad. V případě překročení počtu řádku za jeden měsíc kontaktujte svého servisního pracovníka. Dále už je postup pro odeslání dat stejný, tedy pro účetnictví menu Účetnictví Uzávěrka MVýstup 5,6, xG....

Autor: Jiří Ferbínek

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronická verze časopisu společnosti GORDIC®
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
Smart Cities Od chytrého úřadu k chytrému městu
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
Asociace bezpečná škola
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook