Poslední dobou se u našich zákazníků začínají objevovat takzvané „vyděračské viry“. O co jde?

Po napadení počítače (ale i serveru a celé sítě) dojde k zašifrování důležitých dat (programových souborů, dokumentů, fotografií atd.). Zkrátka, například po kliknutí na Váš zápis z jednání zastupitelstva ve Wordu nebo při spuštění ikony s účetním programem, je po Vás vyžadováno heslo a bez jeho zadání nelze program spustit. Útočník totiž Vaše soubory zašifroval pomocí hesla a bez jeho zadání se k nim není možné dostat.

Za zpřístupnění požaduje útočník výkupné ve výši i několik tisíc korun. Ovšem, i po případném zaplacení se uživatelé ke svým datům většinou nedostanou. Následuje kompletní reinstalace počítače a obnova dat ze zálohy.

To je ale většinou největší problém. Uživatel zálohování zcela zanedbává, záloha je příliš stará, anebo neobsahuje všechna důležitá data.

Jaké je řešení?

Samozřejmě, už jen obyčejné zálohování na flashdisky nebo externí HDD je velkým přínosem. Ale uživatel musí být důsledný a zálohovat pravidelně, což se většinou bohužel neděje.

Profesionálním řešením je v současné době automatické zálohování pomocí služby Azure do takzvaného cloudu – zjednodušeně nějakého místa v internetu, které je chráněné, zabezpečené a také neustále zálohované. Uživatel si tedy nemusí zálohování dat složitě hlídat a pamatovat na něj. Vše probíhá automaticky.

Pracovníci naší firmy jsou Vám k dispozici, aby Vám zajistili řešení zálohování Vašich dat na míru Vaší organizaci. Lze se domluvit na zálohování buď jen ekonomických agent Gordic, případně všech dalších důležitých souborů – stačí nás jen kontaktovat.

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC - Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo - elektronická verze časopisu společnosti GORDIC®
Vím, kam klikám - Váš bezpečnostní průvodce internetem
Smart Cities - Od chytrého úřadu k chytrému městu
ISVS - Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
KYBEZ - Platforma kybernetické bezpečnosti
Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook