Již začátkem nového roku potřebujeme vystavovat nové faktury, zapisovat došlé faktury a evidovat nové pokladní doklady. Proto není nutné čekat na návštěvu servisního pracovníka, ale každý si nový rok v modulech GINIS Express může založit sám. Jen před samotným otevřením zásadně doporučujeme v každé agendě provést archivaci dat a pak teprve nový rok zakládat.

Gordic Express KDF – Kniha došlých faktur

Před otevřením si přes menu Souhrn Archivace provedeme zálohu dat.Nový rok otevřeme přes menu Souhrn Nový rok. Zadáme rok 2016 a potvrdíme OK. Počítač se nás ještě zeptá, zda mají všichni uživatelé program ukončený a zda máme dostatek místa pro soubory nového roku. Nejdůležitější dotaz je, zda přidat rok 2015 do souboru KDF.ROK pro možnost dalšího zpracování. Zde odpovíme také Ano a rok 2016 je otevřený. Pokud budeme chtít hradit nějakou loňskou fakturu, do roku 2015 se přepneme přes menu Souhrn Změna roku. V Komunikaci s bankou roku 2016 se pak budou nacházet jak úhrady roku 2015, tak 2016, tedy při tvorbě dávky v modulu Komunikace s bankou, kdy chceme hradit loňské faktury se nepřepínáme do loňského roku.Tento postup otevírání nového roku je stejný i pro vystavené (odeslané) faktury a komunikaci s bankou.

Gordic Express POK – Pokladna

Po spuštění pokladny nejdříve zadáme datum např. 31.12.2015. Tím se dostaneme do roku 2015, kde přes menu Pokladna Archivace provedeme archív dat. Program ukončíme. Po spuštění pokladny v roce 2016 se v kolonce Datum automaticky objeví aktuální datum s rokem 2016. Po potvrzení klávesou Enter se počítač sám zeptá, Založit nový rok? Zvolíme Ano.

Příspěvkové organizace, nebo obce s hospodářskou činností budou ještě potřebovat nastavit počáteční stav pokladny. Při úvodním přihlášení je zapotřebí zadat datum 31.12.2015. Pak se přes menu Pokladna provede Uzávěrka H a po ní Uzávěrka R. Ta zobrazí hlášku, Počáteční stav nového roku byl nastaven, zkontrolujte ho.

Kontrolní hlášení DPH 2016

Pro plátce DPH je vhodné mít nainstalované nejnovější verze KDF, KOF, KXF.Rozšíření o údaje nutné k novému kontrolnímu hlášení:
- daňový doklad
- ostatní zdanitelná plnění do 10 000- použít poměr pro odpočet
- insolvence
Pozor ale všechny tyto údaje jsou jen informativní a slouží jako podklad při přímém vstupu do dat UCR. Kontrolní hlášení se bude provádět z dat UCR. Platí tedy to, co je zapsané v UCR. Pokud jsou tyto údaje změněny v UCR, tak se automaticky nezmění v KDF.

Autor: Tadeáš Pechan

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook